Меблі в будь-якій кімнаті повинні ззовні і функціонально відповідати запитам її власника. Особливо це відноситься до предметів меблювання кімнати дитини. Кімната дитини, якщо є можливість виділити йому окреме приміщення, безумовно, повинна бути світлою, радісною і комфортною. Не потрібно захаращувати її великою кількістю предметів, адже кімната дитини – це місце для ігор і всіляких занять малюка, а для них потрібно багато простору. Існує ряд вимог до обстановки дитячої кімнати, дотримання яких дозволить створити здорове і безпечне середовище для розвитку дитини.

При виборі текстилю, краще зупинитися на гіпоалергенних матеріалах. Не варто завішувати стіни килимами, а вікна важкими драпіровками з пухких тканин – на них буде накопичуватися пил, а пил, як відомо, один з найпоширеніших алергенів. Особливу увагу потрібно приділити створенню спального місця. Матрац краще вибрати напівжорсткий – це буде сприяти правильному розвитку хребта, наповнювач матраца повинен бути з натуральних неалергенних матеріалів, як і тканини для постільної білизни. Дуже хороший вибір для дитячої кімнати – льняні або бавовняні тканини.

Доведено, що кольори впливають на настрій людини, тому для дитячої кімнати краще підібрати пастильні відтінки, яскраві акценти бажані в невеликих кількостях, оскільки яскраві кольори можуть діяти збудливо на дитину. Для меблів хорошим рішенням буде світла основа з кольоровими вставками. Освітлення кімнати повинно бути гарним, не потрібно закривати природні джерела світла. Для штучного освітлення, крім яскравої стельової люстри, повинен обов’язково бути присутнім нічний світильник і правильно направлене джерело світла на робочому місці – лампа (бажано денного світла) повинна розташовуватися зліва від дитини.

Основна вимога до меблів в кімнаті дитини – це екологічність. Ні сам матеріал, з якого виготовлені меблі, ні покриття цього матеріалу не повинні виділяти шкідливі речовини. Дерев’яні меблі, мабуть, кращий варіант, не дивлячись на те, що не відрізняються практичністю – від ударів на поверхні можуть залишитися вм’ятини і подряпини. Крім екологічності, вимоги до покриття цілком логічні з урахуванням особливостей життєдіяльності малюків: покриття (якщо воно є) по можливості повинно бути стійким до появи подряпин, легко відмиватися. Звичайно ж, дитячі меблі повинні бути міцними, особливо це стосується двох’ярусних куточків або ліжок. Двох’ярусні дитячі ліжка часто стають не тільки місцем для сну, але і для гри, до того ж досить активної.

Не менш важлива вимога – безпека. Ця вимога відноситься до геометрії і розмірів предметів меблювання. По можливості, потрібно уникати виступаючих гострих кутів, скляних полиць і дверцят. Ліжко малюка повинно бути обладнане бортиками, щоб дитина не впала у ві сні. Щоб не тільки убезпечити, але і привчити дитину до самостійності, не потрібно ставити в дитячій кімнаті високу шафу – висота і глибина шафи повинна бути такою, щоб дитина могла сама дістати потрібну їй річ.

Речі та предмети навколо маленької людини  позначаються на формуванні її особистості і смаку. А оскільки в своїй кімнаті дитина проводить досить багато часу, інтер’єр дитячої кімнати повинен допомогти в розвитку гармонії і почуття прекрасного. Тому меблі для кімнати дитини краще підібрати в класичному стилі або стилі модерн – без зайвого пафосу, але разом з тим красиві і прості в догляді.

Часто виникають складнощі в просторовому рішенні для дитячої кімннати. Вмістити на, як правило, невеликій площі необхідні ліжко, шафу для речей, полиці для книг і письмового приладдя і стіл, при цьому забезпечити достатнє за розміром місце для гри – завдання не з простих. Ще складніше, коли можливості виділити дитині власну кімнату немає, і доводиться поєднувати дитячу кімнату з кімнатою батьків або бабусь. У таких випадках можна спробувати знайти зручний варіант серед готових дизайнерських рішень – двох’ярусних дитячих комплексів: на другому ярусі знаходиться ліжко, на першому – шафа і робоче місце. Якщо дітей в сім’ї декілька, навіть якщо вони однієї статі, організувати особистий простір кожної дитини просто необхідно. Це може бути невеликий відкидний столик, або обладнаний для навчання та творчості куточок – в залежності від того, що може дозволити площа кімнати. Для спального місця оптимальним рішенням буде двох’ярусне ліжко, є ліжка з вбудованою шафою для речей або полицями – такий варіант ще краще, оскільки дозволяє максимально задіяти невеликий простір, залишаючи вільним велику площу.

Проблем з тим, щоб знайти зручні за розмірами, комплектацією, стилістичним і колірним рішенням меблі для дитячої кімнати в даний час немає – на ринку представлена величезна кількість вже готових, продуманих варіантів. Якщо ж серед них все ж таки нічого не знайдеться, можна замовити меблі за власним проектом. Головне – бажання забезпечити дитині його, нехай невеликий, але власний простір, який просто необхідний для правильного розвитку малюка.