Планування кухні, як і будь-яка творчість, має свої закони, секрети і компроміси. Наприклад, в досить маленькій кімнаті буде неправильно розмістити кухню темного кольору, так як візуально такі меблі тільки зменшують кухню. Також, бажано при облаштуванні кухні відмовитися від різних нависаючих конструкцій, які зменшують простір в маленькій кімнаті. Що стосується класики і дерева, то для облаштування такої кухні необхідно грамотно підійти до оформлення її дизайну та облаштування. Наприклад, дерево повинно бути світлих тонів або ж забарвлене в світлі тони. Якщо все зроблено правильно, то світлі тони на кухні розсунуть її стіни і візуально зроблять її більш просторою. Стеля буде здаватися трохи вище, що істотно додасть простору і місця в кімнаті. В результаті знаходитися на кухні стане комфортно.

Що небажано робити в маленькій кухні, так це додавати в її інтер’єр яскраві і контрастні кольори, так як в невеликому просторі вони просто почнуть дратувати людину і відволікати її увагу, тим самим, створюючи напружену обстановку. До того ж варто пам’ятати, що існує маса дизайнерських прийомів, які чудово підкреслюють красу натурального дерева на кухні. Це може бути використання білого корпусу, який підкреслює фактуру натурального дерева.

Крім цього, світлі дверцята можна красиво виділити темними карнизами, відкритими полицями або ж цоколем. У цій ситуації, навіть маленька кухня з фасадами з натурального дерева буде мати у своєму розпорядженні затишну обстановку і не буде тиснути. Крім цього, якщо на кухні присутні навісні шафи з функціональним або ж з декоративним значенням, то цей елемент можна відмінно підкреслити тим же кольором. А якщо все-таки хочеться в своїй маленькій кухні мати кухню темного кольору, то бажано вибирати невисокі шафи і внести в дизайн деякі конструктивні елементи світлих відтінків. Звичайно, це нове віяння моди в кухонному сучасному будівництві, але дуже ефективне. Адже стелі в такому випадку опускаються до робочої поверхні, як підсумок полиці розташовуються нижче, тому їх глибина бажано, щоб була меншою.

Найоптимальнішим рішенням для того, щоб створити максимально функціональну кухню з обмеженим простором, є варіант, при якому всю побутову техніку розміщують під стільницею. Крім цього, щоб створити на своїй невеликій площі дійсно неповторну і цікаву кухню, бажано використовувати вбудовану техніку. А якщо придбана техніка не відповідатиме задумам господаря і рішенням дизайнера, то затишної й милої обстановки може і не вийти. Тому, якщо хочеться максимально змінити зовнішній вигляд своєї кухні і зробити його більш сучасним, стильним і комфортним, то краще звернутися до професійного дизайнера. Адже тільки такий майстер може спроектувати кухню, вибрати для неї найкращий дизайн, а також дасть правильні поради, щодо вибору кухонної техніки.

Варто зазначити, що сьогодні ринок побутової техніки має в своєму розпорядженні велику кількість компактних моделей, це може бути в одному наборі посудомийка, духовка і варильна панель. Крім цього, в продажу є такі посудомийні машини, які легко можна вмонтувати в меблі, а так само холодильники, які легко вбудовують з дверцятами у високу шафу. А вибір кольорової гами холодильників дає можливість вписати цю техніку в інтер’єр різних дизайнів.

Однак навіть професійний дизайнер не може втілити на маленькій кухні всі побажання і фантазії замовника. Наприклад, при виборі мийки не варто вибирати великі форми. Адже габарити громіздкого обладнання можуть не увійти в розміри стін. Наприклад, якщо замовник самостійно купує мийку і вбудовану техніку не відразу, а поетапно, то в підсумку інтер’єр може бути просто зіпсований. Тому в даних питаннях буде правильним звернутися за допомогою до дизайнерів, які забезпечать на кухні прихований порядок. У підсумку на кухні буде створено правильне внутрішнє наповнення ящиків, шаф, полиць.

Наприклад, на думку професіоналів, висувні ящики, карго, касетниці і інші елементи можуть бути не зовсім зручними у використанні на кухнях невеликого розміру. Тому в таких випадках варто замовляти тільки дійсно потрібні елементи, наприклад, ящик для ложок, виделок, ножів.

Що стосується шаф на маленькій кухні, то на сьогодні виробники кухонних меблів пропонують будь-які конструктивні елементи: дверцята, які складаються гармошкою, фасади, які відкриваються вгору, а також двері-жалюзі. У підсумку на невеликих кухнях дані меблі дають відмінний і функціональний ефект. Крім цього, в малогабаритній кухні просто необхідно максимально ефективно використовувати вільний простір між навісними шафами і тумбами. Тобто, раціональним буде використання релінгу, тому що на нього можна повісити: кошики, тримачі ножів, навісну сушку, ємності для спецій, і інші пристосування. Це все буде актуальним на кухні, а також дасть масу додаткових можливостей і зручностей кожній господині.