Минуло чимало років з тих часів, коли асортимент в різних меблевих магазинах був досить малим і незадовільняв бажання домогосподарок. Все що завгодно можна з легкістю знайти на прилавках магазинів або замовити в сучасному світі. Можна сміливо придумувати найрізноманітніші рішення інтер’єру і бути впевненим, що будь-які ваші фантазії можна зробити на замовлення. Кухні МДФ на замовлення – досить поширене рішення, особливо для маленьких квартир. Дуже часто при зміні кухонних меблів виникає питання: З чого розпочати? Дана стаття покликана допомогти здійснити вибір кухні.

Перебуваючи вдома, ми більшу частину часу проводимо на кухні. Сніданки, обіди і вечері, а також посиденьки за чашкою чаю – все це безпосередньо пов’язано з кухнею. Звідси можна зробити висновок, що кухня – місце, вибір якого вимагає особливої ​​уваги. Зробити дійсно затишною і комфортною кухню допоможуть кілька простих правил вибору кухні і кухонних меблів:

1) Мета. Для початку потрібно визначитися, для яких цілей необхідна кухня, і якою ви її уявляєте. Мінімалізм ідеально підійде в разі, якщо ви не любите проводити час за плитою. Шафи призначені виключно для основних речей, їх кількість мінімальна. Функціональні та вмісткі меблі на кухні просто необхідні великій родині.

2) Зовнішній вигляд. Свою майбутню кухню необхідно уявити. В даний час магазини меблів пропонують безліч різних варіантів: кухня-студія (кухня поєднана з залом), кухня-їдальня, кухня, призначена тільки для приготування їжі. Потрібно вирішити заздалегідь: вбудована або звичайна.

3) Стиль і колірне рішення. Не варто купувати що-небудь дуже яскраве й експресивне, тому що це може бути актуальним не тривалий час. Ви точно не прогадаєте, обравши класичний стиль або модерн. Помітні й темні відтінки не прийнятні для колірного рішення самої кухні. Нейтральні відтінки краще всього – це блакитний, сірий, зелений та інші. Їх за смаком можна доповнити вставками таких кольорів, як рожевий, чорний, помаранчевий. Останнім часом величезною популярністю користуються кухні в чорно-білих тонах. Меблі світлих відтінків (кремовий, ніжно-рожевий, лимонний) відмінно виглядатимуть в маленькій кухні, тому що це дозволить простору візуально розширитися.

4) Матеріал. Дуже важливим аспектом є правильний вибір матеріалу. Для виробництва кухонних меблів використовується безліч найрізноманітніших матеріалів: ДСП, камінь, дерево, хром, МДФ, скло, хром та інше. Названі матеріали характеризуються високою зносостійкістю. Крім того, вони мають своє призначення. ДСП використовують для виготовлення корпусу. Двері у шафах можуть бути виготовлені з ДСП, скла, МДФ профілю, МДФ фарбованого, МДФ плівкового, дерева, постформінгу. Ідеальним варіантом стане вибір для дверей шафи МДФ, оскільки кухня прослужить довго і буде пристойна економія.

5) Фурнітура. Дерево, хром, пластик відмінно підійдуть для виготовлення ручок і ніжок. Хромовані ручки довше зберігають свій первинний зовнішній вигляд. Ніжки краще вибирати такі, що регулюються по висоті.

6) Функціональність. Різні побутові прилади слід розміщувати послідовно. Виглядає дуже презентабельно і  вбудована або поєднана техніка виконує багато різноманітних функцій.

7) Планування. Кутова кухня є оптимальним варіантом для маленької кухні. Для створення зони для прийому їжі великих розмірів потрібно замовити кухню в одну лінію. Острівна або півострівна кухня буде ідеальним варіантом для великої кухні. Не передбачає столової зони прохідна кухня. Уздовж стін розташовується П-образна кухня. Варіантів багато, вибір залишається за вами.

8) Внутрішній устрій. Важливо передбачити, щоб були в наявності такі важливі елементи як ящики для каструль, столових приладів і інших кухонних предметів.